Ohlédnutí za dvaadvacátým kolem ČFL

Na jaře poprvé se mohli radovat ze zisku tří bodů fotbalisté rezervy Slavie Praha, kteří porazili Náchod. Králův Dvůr po předchozích zaváhání opět zvítězil a snížil svou ztrátu na první nesestupovou příčku na pět bodů. Vlašim dokázala zvítězit na severu Čech, Písek porazil rezervu Baumitu Jablonec.

FC Písek - FK Baumit Jablonec B
Tento zápas měl jasného favorita a ten svou roli bez problémů splnil. Hosté se ale v úvodu zápasu prezentovali lépe, jenže obě střely Hozdy skončili mimo branku domácích. Ovšem po jedenácti minutách hry šli domácí do vedení zásluhou zimní posily Petra Jendrusčáka, který bezpečně uklidil do sítě přesný pas Kubiše - 1:0. Velkou nepříjemnost v prvním poločase zažil hostující Rathauz, který musel kvůli zranění střídat. Do konce poločasu měli míč na kopačkách déle domácí a hosté číhali na rychlé brejky. Střelný prach zřejmě zvlhl oběma stranám, protože Polodna svou šanci nevyužil a hostující Papaz trefil pouze tyč.. Naopak ve druhé půli se střelcům dařilo. Nejprve v padesáté čtvrté minutě proměnil penaltu Polodna - 2:0. O čtyři minuty později zvýšil o rohovém kopu exbudějovický Skopalík - 3:0. V sedmdesáté šesté minutě vyběhl na trávník po vynucené měsíční pauze domácí kanonýr Zušťák. Pět minut před koncem zápasu se hosté dočkali a Procházka snížil na 3:1. Ovšem v nastaveném čase se prosadil další bývalý “Dynamák“ ve službách Písku, Pravda a domácí se radovali z výhry 4:1 a zisku tří bodů, které je udržují body za vedoucí Vlašimí. Právě za týden se představí Písek ve Vlašimi, kde se bude hrát o hodně.

SK Slovan Liberec B - FC Graffin Vlašim
Vlašim byla jasným favoritem a to potvrdila ve dvanácté minutě pohledná přihrávka Vořechovského patičkou na Bálka, který zamířil přesně do sítě - 0:1. Vlašim od té doby převzala otěže hry a hrálo se především na polovině Slovanu. Ve dvacáté sedmé minutě se hosté zahrávali rohový kop a jeden z domácích obránců jej málem dopravil do vlastní sítě, ale Uvarenko byl pozorný. Liberec zahrozil poprvé tři minuty před koncem poločasu, ale střelu Dejmka Toma vyrazil. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale nebezpečnější byli stále Blaničtí rytíři. V padesáté druhé minutě se v šanci ocitl Bálek, ale v jasné šanci poslal míč mimo. Poté divácí viděli dvě šance na obou stranách. Nejprve domácí Novotný protáhl Tomu a později hostující Křeček prověřil pozornost Uvarenka. Hosté si svůj náskok hlídali, ale v osmdesáté páté minutě mohli přeci jen domácí vyrovnat, jenže Suka tak dlouho váhal se střelou až mu míč od nohy ustřelil Vebr. Hosté si tedy odvážejí z Liberce tři body a jejich fanoušci, kterých vyrazilo do Liberce několik se mohou těšit ze stále šestibodového náskoku.

SK Sparta Krč - FK OEZ Letohrad
Domácí celek ztratil postupové naděje a jeho jarní výkony nejsou optimální což dokázal v minulých kolech a proti poslednímu celku ČFL se očekávalo zlepšení. To však nepřišlo. V šesté minutě zápasu byl vyloučen domácí Šrámek a hosté hráli v početní převaze. Tu ovšem v první půli ne a ne zužitkovat. Využití přesilové hry přišlo v sedmdesáté osmé minutě, kdy se střelecky prosadil Gulajev - 0:1. Hosté měli osud zápasu ve vlastních rukách, ale nepozorný Strassmeier zatáhl deset minut před koncem za záchranou brzdu a po zásluze viděl také červený kartónek. Následnou penaltu proměnil domácí Matějka - 1:1. Domácí tedy díky nepozornosti hostí uhráli alespoň remízu.

Slavia Praha B - FK Náchod-Deštné
Utkání začalo náporem Slavie, ale Kovařík pálil v páté minutě těsně nad a ani střela Černého se neujala. Ve dvacáté druhé minutě opět pálil Kovařík, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář. Ovšem ve třicáté deváté minutě už Kovařík poslal nebezpečný cent, který do sítě dopravil Cmovš - 1:0. Do konce poločasu to mohlo být 2:0, ale Cissé se do brány netrefil. Hosté se k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně dostali až v padesáté šesté minutě, kdy se ve stoprocentní šanci ocitl Šťavík, ale Diviš byl pozorný. Poté se ke střele dostali opět hosté, ale střela Srkala z úhlu šla vedle. Čtvrt hodiny před koncem zápasu opět centroval Kovařík a jeho přízemní centr uklidil do hostující svatyně Tafat - 2:0. Hosté se poté již o nic nesnažili a domácí mohli ještě svůj náskok zvýšit, ale Korešova hlavička mířila vedle. Domácí tedy vyhráli 2:0 a prolomily sérii bez výhry, která trvala zápasy.

FK Spartak MAS Sezimovo Ústí - FK Viktoria Žižkov B
Hosté se na Soukeníku prezentovali výbornou kombinační hrou ve středu pole, ale byli to domácí, kteří v desáté minutě skórovali. Kostečkův centr usměrnil do brány hostí Mach - 1:0. Podobnou souhru předvedli i hosté, ale zakončení hostujícího Pokorného nebylo tak přesné. Po půlhodině hry se domácí dostali ke dvěma nebezpečným pokusům, konkrétně útočník Schön, ale ani jedna střela se neujala. Ve třicáté deváté minutě se ale prosadil domácí obránce Janů ad domácí vedli 2:0. Hosté ze Žižkova se ve druhé půli snažili o ofenzivní hru, ale více nebezpečí se rodilo před bránou Viktorky. Později se přeci jenom dostávali více do útoku hosté, ale obrana domácích byla pozorná. Viktoria zahrozila pouze v osmdesáté minutě po rohovém kopu, ale Pokorný míč netrefil. Spartak si tedy v domácím prostředí zaslouženě došel pro tři body.

SK Hlavice - FC Buldoci Karlovy Vary
Domácí přivítali v poslední době rozjeté Buldoky z Karlových Varů a nečekal je tedy nikterak jednoduchý zápas. Ovšem již po dvou minutách hry se domácí radovali. Němec si poradil s hostující obranou - 1:0. V dalším průběhu zápasu se nic moc nedělo, k vidění byl především vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Ovšem více ze hry měli ve druhé půli domácí, kteří svůj náskok ještě navýšili. Druhou branku vstřelil po rychlém brejku v sedmdesáté druhé minutě Zeman - 2:0. Od té doby se domácí soustředili především na hlídání svého náskoku což se jim ostatně povedlo a nakonec své vítězství uhájili s čistým kontem.

FC Viktoria Plzeň B - SK Dynamo České Budějovice B
Přímý souboj o třetí místo nabídl duel dvou rezervních celků a lépe začali hosté. Domácí hráči sice tlačili Dynamo, ale byli to právě hostí z jihu, kteří udělili. Po dvaceti minutách hry poslal hosty do vedení Nekvida - 0:1. V té chvíli byli na třetím místě tabulky právě Jihočeši. Po půlhodině hry postupoval sám na bránu domácí Dvořák a hostující Pliška ho zatáhl za dres a rozhodčí udělil hostujícímu obránci pouze žlutou kartu. Po poločasové přestávce si hosté vybrali v rozmezí šedesáté druhé a šedesáté šesté minuty slabší chvíli a dvakrát inkasovali. Nejprve se prosadil Rodrigues, který proměnil penaltu - 1:1. Druhou branku přidal také domácí záložník Rodigues - 2:1. Ve zbývajícím čase se hosté snažili alespoň vyrovnat, ale domácí si svůj náskok pohlídali a zaslouženě vyhráli 2:1.

SK Slovan Varnsdorf - FK Mladá Boleslav B
Během první půlhodiny zápasu se diváci mnoho fotbalových akcí nedočkali. Oba týmy se sice dostali do zakončení několikrát, ale vždy se třepotala ochranná síť. Domácí si jednu šanci vypracovali ve třicáté třetí minutě, ale Hyka selhal. Ve druhém poločase se střelci probudili a to především ti domácí. Nejprve s sedmdesáté čtvrté minutě Jiroušek - 1:0 a v nastaveném čase Formáček 2:0. Domácí se tedy přiblížili k záchraně, na první sestupovou příčku mají k dobru šest bodů.

FK Králův Dvůr - SK Slavoj Vyšehrad
Domácí na jaře válí a jdou rázným krokem za záchranou a tento zápas byl pro ně velmi důležitý. Cábelíci totiž hostili Vyšehrad, který je také v ohroženém pásmu. Domácí se mohli radovat po necelé půlhodině hry, kdy míč uklidil za Víška domácí Zajac - 1:0. Ovšem minutu před koncem poločasu rozesmutnil domácí stadion Dubský - 1:1. Ve druhé půli vidělo 350 diváků bojovný výkon domácích, kteří byli za svou nesmírnou bojovnost odměněni v šedesáté čtvrté minutě, kdy zajistil domácím tři body kanonýr Kyklhorn -2:1. Cábelíci tedy kráčí za záchranou a na nesestupovou příčku ztrácejí pět bodů.