vlasimsedum

Výtvarná soutěž o návrh na ztvárnění sochy Jana Očka z Vlašimi

osko janaa

Předmětem soutěže je vypracování návrhu na výtvarné ztvárnění sochy Jana Očka z Vlašimi (dále jen dílo) jakožto významné osobnosti spjaté s městem Vlašim, druhého pražského arcibiskupa, prvního kardinála českého původu, nejvyššího zemského a dvorského úředníka Koruny české a současně rádce císaře Karla IV.

Soutěž o návrh díla se zahajuje tímto uveřejněním a oznámení soutěže.

Dílo bude situováno v zámeckém parku ve Vlašimi, na pozemku p. č. 359/1, k. ú. Vlašim.

Pro umístění díla byl zvolen prostor parku po pravé straně komunikace mezi hlavní bránou a bránou nádvoří zámku. Tím se toto místo dostává do kontaktu s návštěvníkem. Prostor je zatravněn, se vzrostlými stromy, a ohraničen ze tří stran zdmi, které tvoří intimitu. Taktéž rozmístění laviček podél cesty se přizpůsobí řešení pomníku.

Zadavatel soutěže Spolek pro stavbu sochy Jana Očka z Vlašimi, z. s. předpokládá, že ze soutěže vzejde návrh díla, které bude ústředním prvkem řešení plochy vstupního parteru zámeckého parku navazujícího na objekt vlašimského zámku.

SOUTĚZNÍ PODMÍNKY KE STAŽENÍ ZDE, nebo na konci stránky.

PŘEHLEDOVÉ OBRÁZKY A MAPY KE STAŽENÍ na konci stránky.

Náhled místa na MAPY SEZNAM (klikněte na odkaz nebo na obrázek)

seznam panorama

Některé podoby Jana Očka z Vlašimi