Dnes je 2.9.2014 a svátek má Adéla

Cenné vítězství

HC Benátky n. J. : Spartak BS Vlašim  1 : 2 (0:0,1:2.0:0)
Branky a as.: Šulek (2+0); Drahoš a Václav Prchal (0+1)

V nejlepší moment jsme prolomili sérii dvou zápasů bez výhry, která se táhla od loňské sezóny. Zápas to byl jako vždy s tímto soupeřem vyrovnaný a velice kvalitní. Toto utkání jsme měli hrát jako domácí ve Vlašimi, ale skutečnosti, které jsou uvedeny v jiném článku na těchto stránkách, nám tomu zabránily.

Utkání bylo hráno hned od začátku ve velkém tempu. Defenziva pracovala velice dobře na obou stranách a pokud se povedlo i přesto protlačit puk až za obranu a vystřelit, se vším si dokázali poradit výborní brankáři. Domácí od začátku vyvinuli velký tlak a my jsme se museli plně koncentrovat na obranu. Tento úvodní tlak jsme zvládli a začali jsme se tlačit do útoku. První pěknou akci předvedl Ondra Šulek, jehož vyslal do brejku Herwig, který zablokoval střelu domácího obránce v naší třetině a odražený puk okamžitě přihrál Ondrovi. Tato akce bohužel nepřinesla brankový efekt. Takovýchto brankových příležitostí bylo na obou stranách minimum. Proto také první třetina skončila 0:0, a to i přesto, že jsme hráli dvě oslabení.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s daleko  větší koncentrací a nenechali se přitlačit ve vlastním obranném pásmu, jako v třetině první. Už na konci 21.minuty jsme si vypracovali brankovou příležitost. Ondra Veselka si na naší obranné modré obehrál beka a po pravé straně zatáhl puk až do soupeřovi třetiny. Jeho přesná přihrávka směřovala na Toulu, ale toho si zkušeně pohlídal domácí obránce a nenechal ho zakončit. Poté jsme získali mírnou převahu, která však byla přerušena naším již třetím oslabením. To jsme ubránili, ale potom přišla 25.minuta a naše první zaváhání v obraně, které soupeř okamžitě využil. Od inkasované branky jsme postupně začali nabírat na obrátkách a soupeř začal mít starosti. Trochu nás přibrzdila dvě zbytečná vyloučení a především 40.vteřin, kdy jsme hráli oslabení 5:3, byly náročné. Toto oslabení jsme uhráli bez inkasované branky i díky Honzovi Pessrovi, který v poslední chvíli odpálil puk, který směřoval již donaší odkryté branky. Domácím se nepovedlo zvýšit své vedení a měli za to brzy zaplatit. Ještě v probíhajícím oslabení 5 proti 4 se dobře napadající Ondra Šulek zmocnil puku v útočném pásmu a střelou k tyči srovnal stav utkání na 1:1. Další branku vstřelil v čase 39:20 opět Ondra Šulek. Na počátku nejhezčí akce zápasu byl Vašek Prchal a jeho nahrávka na Vaška Drahoše. Ten si najel do středního pásma podíval se a nezištně adresoval přihrávku na Šulka, který  si zabruslil za soupeřovu obranu. Tato pěkná hokejová akce měla i tu pověstnou třešničku na dortu v podobě branky, kterou Ondra zakončil své sólo. Povedl se nám obrat v zápase, ale ještě nás čekala třetí třetina.

Domácí tým do ní doslova vlétl a my jsme nevěděli co dřív. Prvních pět minut jsme se jen stěží dostávali ze své třetiny a náš strážce branky Luboš Gabriel opět dokazoval, proč je jeden z nejlepších brankářů v soutěži. Výborné utkání též odehrála naše obrana , která byla podporovaná včas se vracejícími útočníky. Tlak jsme vydrželi a hra se začala vyrovnávat. Čas ubíhal a na domácí hokejky začala sedat nervozita. Na začátku 47.minuty si vzal soupeř time out  a v zápětí odvolal brankáře. My jsme domácí do tlaku nepouštěli a hrálo se daleko od naší branky. Zhruba minutu před koncem si vybral oddechový čas i trenér Pessr, aby si naše pětice, kterou trenéři sestavili na závěrečné střídání, oddechla. Domácí dělali co mohli, ale již jsme je do naší třetiny nepustili a odvezli jsme si tři první body v nadstavbové části soutěže.