Nešťastná prohra proti Písku

 Již v první minutě zápasu domácí fanoušci oněměli, když centr Malého usměrnil za Tomu Pivoňka 0:1. V šesté minutě se do útoku halali domácí a po střele Vořechovského se měl zahrávat rohový kop, ale rozhodčí byl jiného názoru. Po patnácti minutách hry mohlo přijít vyrovnání, ale hlavičku Křečka vyhlavičkovali hostující obránci z brankové čáry. Ve dvacáté minutě to mohlo být již 0:2, ale hostující Skopalík hlavičkoval těsně vedle. Od dvacáté minuty převzala Vlašim otěže hry a ve třicáté minutě mohl vyrovnat Bálek, ale jeho střela z úhlu mířila mimo. O tři minuty později napřáhl ze třiceti pěti metrů Schuster a tuto výtečnou střelu s problémem vyrazil brankář Písku na roh. V minutě třicáté deváté byl v hlavní roli rozhodčí, který neuznal domácím branku kvůli údajnému útočnému faulu jednoho z domácích hráčů. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:1 a domácí trenér měl svým svěřencům jistě co říci.

Druhý poločas začal opět neuznanou brankou. V padesáté čtvrté minutě se prosadili domácí, ale rozhodčí pískal ofsajd. O čtyři minuty později mohl hostům zařídit dvoubrankové vedení Zušťák, ale mířil těsně vedle. Vlašim byla stále více aktivnější a hostující obrana v čele s exligovým Peroutkou měla plné ruce práce. V šedesáté čtvrté minutě trefil domácí Průcha břevno hostující svatyně. Po střele Vebra v sedmdesáté páté minutě zazvonila pro změnu tyč. V osmdesáté minutě se vydal brankář Písku Samoel na výlet a po odkopu na roh se nestačil vrátit do branky, ale jeho zaváhání Lizák bohužel nevyužil. Z následného brejku mohl skóroval Zušťák, ale Toma předvedl vynikající zákrok.Minutu před koncem mohl skórovat ještě hostující Komárek, ale branku minul. Po ukončení zápasu to začalo v hledišti bouřit. Při následných potyčkách v hledišti musela zasahovat i policie.

Ohlasy: Trenér Vlašimi Roman Nádvorník: „Zaspali jsem úvod zápasu a prvních dvacet pět minut jsme nezvládli a začali jsme hrát až poté. A soupeř nás dokázal právě v úvodu potrestat gólem.“ Obránce Písku Jiří Peroutka: „My jsme rádi za tři body, protože dvacet minut jsme Vlašim přehrávali, dali jsem úvodní gól a to nás paradoxně trochu srazilo. Vlašim byla od dvacáté minuty fotbalovější a při nás pak stálo štěstí.“

Branka: 1. Pivoňka. Rozhodčí: Schröter. ŽK: Schuster – Linhart, Pravda. Diváci: 1250. Poločas: 0:1.

FC Graffin Vlašim: Toma - Schuster, J. Petrů, Lizák, Nešpor (82. Kacafírek) - Kabele (39. Švamberk), Křeček, Vebr, Průcha - Vořechovský, Bálek (62. M. Veselý).

publikováno 20.4.2009