Vlašim porazila Slávii

V první čtvrthodině se diváci dočkali dvou branek a bylo rozhodnuto. Zápas začal velkým náporem domácího celku a hostující obrana měla plné ruce práce. První střelu na hostující branku si připsal Bálek, ale Diviš byl pozorný. V osmé minutě utekl po pravé straně hřiště Lukáš Vebr a byl stažen Studíkem, kterému rozhodčí ukázal žlutou kartu. Z následného přímého kopu vznikl závar před brankou, ale střelecké pokusy Vořechovského a Křečka se neujali. Až se k odraženému míči dostal Vebr a uklidil míč za Diviše. Vlašim i nadále pokračovala v náporu a ve čtrnácté minutě to bylo již 2:0. Na centr si naběhl Vořechovský a parádní hlavičkou vymetl šibenici Divišovi svatyně. Domácí fanoušci byli v euforii a chtěli vidět více branek. Ve třicáté minutě se jim toto přání mohlo splnit. Z pravé strany poslal směrem k brance cent Vořechovský. Míč se ale začal stáčet do šibenice a brankář Slavie měl velké štěstí, že míč skončil těsně vedle. Od té doby si obrana hostí počínala daleko lépe než v úvodu zápasu a Vlašim se do zakončení příliš nedostávala. Ve čtyřicáté druhé minutě předvedl Held brutální faul na Kabeleho a rozhodčí dal Heldovi po zásluze žlutou kartu. Jiří Kabele se po chvíli ošetřování za potlesku zaplněných tribun odebral do kabin a byl nahrazen Jakubem Balšánkem. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0 a domácí mohli být se svým výkonem spokojeni.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří se usadili na polovině domácích, ale k vážnějšímu ohrožení domácí branky se nedostali. V padesáté minutě se do vápna probíjel osamocený Dušan Lizák, který se dostal přes čtyři hráče Slavie a jeho akci zastavil dobrým zákrokem až brankář Diviš. Na další zajímavý okamžik čekali diváci až do šedesáté páté minuty, kdy se hosté dostali do rychlého protiútoku. Tafat centroval a Zelenkova hlavička prolétla těsně nad břevnem brány, kterou střežil Toma. O minutu později zahrávali domácí nebezpečný přímý kop, ale Nešpor hlavičkoval pouze do připraveného brankáře Diviše. Po následné rozehrávce se hosté dostali do přečíslení šest na dva, ale zakončující Kovařík trefil pouze výborně vyběhnuvšího brankáře Tomu. Čtvrt hodiny před koncem si domácí fanoušci mohli oddychnout, když Černého střelu Toma výtečně vyrazil a následnou dorážku poslal Javorek mimo tři tyče. Osm minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Javorek a domácí publikum ho do šaten vyprovodilo bouřlivým potleskem. Dvě minuty před koncem zápasu se ke střele odhodlal střídající Michal Veselý, ale jeho nebezpečnou střelu dokázal Diviš na dvakrát zlikvidovat. Domácí celek si tedy zaslouženě připsal do tabulky tři body a stále vede tabulku ČFL s šestibodovým náskokem před druhým FC Písek.

 

Vlašim:Toma - Petrů, Lizák, Vebr, Křeček, Kabele (45. Balšánek), Vořechovský (72. Veselý), Bálek, Švamberg (89. Průcha), Nešpor, Schuster.

 

Slavia B: Diviš - Studík (14. Čmovš), Dřížďal, Held, Černy M., Javorek, Kovařík (80. Hošek), Zelenka, Tafat, Starý, Zahálka (59. Kores).

 

Rozhodčí:Pešek - Hrabovský, Duchoň

Branky: 8. Vebr, 14. Vořechovský

ŽK: Studík, Held, Javorek

ČK: Javorek

autor:Jiří Paýr

publikováno 9.4.2009