Vlaším válí dál

První poločas měla Vlašim převahu a korunovala ji již ve 12 minutě,kdy Vořechovský narazil Bálkovi,který si míč popostrčil a prostřelil vše včetně bezmocného Uvarenka v brance domácích.Ojedinou vážnou šanci měli Liberečtí,když Martan z voleje netrefil branku.Na druhé straně se do dobré pozice dostávali Průcha,Bálek,Vebr,ale chyběla přesnost v zakončení.Do kabin se šlo tedy za nejtěsnějšího vedení.

Druhý poločas se hrál nahoru dolu ovšem velkých šancí se diváci nedočkali.Nejzajímavější moment byl Křečkův trestný kop z 25 metrů směřujicí do šibenice branky,ale brankář Liberce Uvarenko předvedl skvělí zákrok.Vlašimští si ke konci vítězství pohlídali a udrželi tak šestibodový náskok na druhý Písek se kterým se utkáme za týden doma.

"Opět se nám povedl vstup do zápasu jako v minulém kole doma a dobře jsme hráli dvacet minut. Potom jsme měli deset minut hluchých, kdy jsme z toho trochu vypadli a závěr poločasu jsme zase odehráli dobře a soupeře přehrávali," zhodnotil první část zápasu trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

Po přestávce se již hrála vyrovnaná partie s velkým nasazením, ale již bez větších gólových šancí. Na vlašimské straně mohl pohnout stavem jen Vořechovský, u Liberce Radzinevičius. Hosté však těsnou výhru uhájili.

"Druhá půlka byla naprosto vyrovnaná, od vápna k vápnu, bez větších šancí. Chtěli jsme sice pojistit vedení, ale již jsme se do koncovky tolik nedostávali," dodal ke druhému poločasu Roman Nádvorník a podotkl: "Na dlouhém a širokém hřišti se v horkém počasí odehrál kvalitní rychlý fotbal, vždyť tři hráče Liberce chytaly křeče a jeden musel vystřídat. Nasazení z obou stran byla vysoké a ukázalo se, že jsme se v zimě dobře připravili."

V sobotu 18. dubna odehraje lídr tabulky FC Graffin Vlašim zápas jara, když přivítá na svém hřišti druhý FC Písek, když obě mužstva od sebe dělí jen šest bodů. "Výhra v Liberci nám dodala zase více sebedůvěry a dalším plus je hra obrany, která hraje výborně a z pěti zápasů nedostala gól. Útočná fáze dala branku, takže to v poslední době máme dobře vyvážené," je potěšen hrou Roman Nádvorník a přeje si: "Chtěl bych, aby nám přišlo pomoci co nevíce fanoušků, abychom udělali důležitý krok k postupu."  


Branka: 12. Bálek. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: Dostálek - Bálek. Diváci: 250. Poločas: 1:0.


FC Graffin Vlašim: Toma - Schuster, J. Petrů, Lizák, Nešpor - Kabele (90. Pyšek), Křeček, Vebr, Průcha (71. Švamberk)- Vořechovský, Bálek (86. M. Veselý).

publikováno 17.4.2009