Jak používat instruktážní videa?

Město Vlašim / Městský úřad / Odbory a oddělení / Jak používat instruktážní videa

Jak používat instruktážní videa

Připravili jsme Vám kolekci instruktážních videosouborů, které popisují řešení většiny standartních situací a úkonů na našem úřadě. Na přehrávání videí nepotřebujete žádný extra program a není třeba stahovat žádný kodek. Videa jsou přehrávána pomocí integrovaného přehrávače a všechna jsou ozvučená. To znamená že je dobré, zvláště pro zrakově postižené, mít vybavený počítač reproduktory, nebo sluchátky. 

Jak pracovat s videosoubory?

jak pracovat s videosoubory Nejprve si v otevřené nabídce videosuborů najdeme ten, co nás zajímá. Poklikáme na jeho název.
jak pracovat s videosoubory

Kliknutím na spouštěcí tlačítko v nástrojové liště přehrávače zcela vlevo video spustíme.

jak pracovat s videosoubory Pokud zvukový doprovod nemá hlasitost kterou požadujeme, upravíme ji malým posuvníkem vpravo. Pakli rozsah regulátoru nestačí, upravíme zvuk přímo na reproduktorech, nebo ve spodní ovládací liště na vašem monitoru, kde bývá hlavní řízení hlasitosti.
 jak pracovat s videosoubory Tímto posuvníkem můžeme video přetáčet rychle tam i zpět a nastavit si, pokud je to nutné, pouze pasáž, která nás zajímá.
 jak pracovat s videosoubory Pakli chceme, můžeme si zobrazit promítané video na celou plochu monitoru. Slouží k tomu toto tlačítko.
 jak pracovat s videosoubory V režimu celého monitoru ale nemůžeme pochopitelně ovládat stránku. Tento režim opustíme jednoduše stiskem klávesy ESC.
 jak pracovat s videosoubory Při vyřizování velké části vašich záležitostí budete zřejmě potřebovat příslušný formulář. Otevřete si jej a vytisknete zde. Formulář je chráněn proti změnám, musíte jej proto nedříve vytisknout a potom ručně vyplnit. V některých případech se ale může stát, že potřebujete ze zákona formulář originálního formátu, který vám vydá příslušný úředník na MěÚ. V tom případě je zde na to upozorněno a u nabízeného formuláře je jasně uvedeno, že se jedná pouze o vzor. Naopak v případech, že formulář při vyřizování vaší záležitosti nepotřebujete, není zde nabízen.
 jak pracovat s videosoubory Ukončit přehrávání můžete zde. Přehrávač se vypne a link vás vrátí do původní nabídky videosouborů. Operaci můžete provést kdykoliv, nezáleží na tom, zda video ještě běží nebo již bylo promítnuto celé.