Děti i dospělí si ve Vlašimi opět užili obří skluzavku

Již od brzkého rána byly ve vlašimské Riegrově ulici slyšet pracovní stroje Technických služeb Vlašim a jejich zaměstnanci čistili celou ulici. Důvodem byl druhý ročník Slide Czech „Po Česku na zadku“, tedy dlouhá skluzavka, která ve Vlašimi dosahuje přes 200 metrů délky.

Přestože se ve Vlašimi dlouho držela mlha a s počasím to nevypadalo valně, nakonec se mlha roztrhala. Poté bylo po celou dobu akce velmi teplé počasí a velké dusno, to však byly ideální podmínky pro klouzání. Každý, do se chtěl svézt, se musel zaregistrovat. Někteří jezdci využili registrace již dříve a zároveň tak několik korun ušetřili. Ostatní se mohli registrovat přímo na místě a jezdit po celou dobu nebo byla letos možnost zakoupit jednotlivé jízdy.

První jezdci odstartovali v pravé poledne a akce skončila úderem 18. hodiny. Celou dobu během akce hrála z reproduktorů hudba a akcí provázel moderátor. Jezdci se po dojezdu mohli usušit do čistých ručníků nebo si vedle startovního prostoru mohli dát nealkoholický či alkoholický drink.

Zhruba dvě hodiny před koncem akce dorazila i brankářská hokejová legenda Dominik Hašek. Ten je patronem akcí Slide Czech a navíc ve Vlašimi předal šek na deset tisíc korun dětskému domovu Racek, se kterým město Vlašim spolupracuje a podporuje ho.

 

hasek

publikováno 3.7.2017
Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide Vlašim slide