Kardinál Duka ve Vlašimi žehnal sanitní vozy

 

Za tímto účelem přicestovala do Vlašimi i jeho Eminence kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, metropolita a primas český, jenž novým záchranným vozům požehnal.

Z jakého důvodu byla akce uspořádána právě ve Vlašimi, nevěděl ani vlašimský místostarosta Karel Kroupa. „Záchranná služba Středočeského kraje si zřejmě jako nejhezčí město v kraji vybrala Vlašim a k tomu tady využila naše prostředí, aby pan kardinál požehnal sanitky. Samozřejmě jsem rád, že je to tady a že se můžeme zúčastnit této pěkné akce,“ uvedl Kroupa.

Po úvodním přivítání a proslovech zazněly hudební skladby v podání ZUŠ Vlašim. Poté přišel na pódium kardinál Duka. „Obřad požehnání patří na prvním místě Vám, řidičům sanitních vozů, ale nejenom Vám i Vašim pacientům, těm kterým přicházíte s pomocí. Kéž se tedy naplní ta slova, která nacházíme a nacházeli jsme na veřejích domů či bytů: Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání,“ řekl kardinál několik slov k samotnému aktu.

Posléze po projevu přišla na řadu modlitba z úst pražského arcibiskupa a samotný akt požehnání sanitním vozům, po jehož proběhnutí řidiči spustili majáky a rozezněli sirény žehnaných vozů. A tím ukončili celou akci.

 

publikováno 22.6.2017
vlašim sanitky vlašim sanitky vlašim sanitky vlašim sanitky