Úspěchy vlašimských kynologů

O víkendu 23.-24. května 2020 se zúčastnily Magda Kuklíková a Kristýna Herklocová se svými mladými fenkami jejich prvních zkoušek. Magdě se podařilo s německým ovčákem Aimy Tenebris Bohemia složit zkoušku BH-VT. Jedná se o tzv. zkoušku doprovodného psa. Složení této zkoušky je podmínkou pro účast na kterékoliv ze zkoušek podle Mezinárodního zkušebního řádu. Kristýně se pak podařilo s australským ovčákem A Copy of Rafa Blank Knights složit na výborně zkoušku F1. Pod zkratkou F1 se skrývá dogdancingová zkouška (tanec se psy) - Freestyle 1. stupeň (celkem jsou 3 stupně o 4 kategoriích). Každá kategorie má nějaký specifický charakter a předem zadané cviky, které pes musí udělat. 

V sobotu 6. června 2020 proběhla v ZKO Kolín-Borky Krajská speciální výstava německých ovčáků. Této výstavy se zúčastnil také Pavel Sádlo se svojí fenkou Norou Kolovratovkou. Ve třídě dospívajících obdržela Nora ohodnocení "velmi dobrá", což je možné nejvyšší ohodnocení v této kategorii.

Ve stejný den se v ZKO Sedlčany konaly zkoušky z výkonu psů, kterých se zúčastnil i Miloslav Škvor a jeho fenka Keny - Camera Bella Cherry (AST). Této dvojici se podařilo úspěšně složit také zkoušku BH-VT.

Všem našim členům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme další kynologické úspěchy.

Jana Vajsarová, ZKO Vlašim

publikováno 10.6.2020
A Copy of Rafa Blank Knights Camera Bella Cherry Nora Kolovratovka