Vlašim porazila favorizovanou Duklu 2:0

Jednadvacáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA zavedlo na hřiště Vlašimi favorizovanou Duklu Praha. Po zajímavém střetnutí, které nabídlo řadu šancí, se mohli radovat hráči Vlašimi. Ti byli v utkání nebezpečnější a ze svých šancí dokázali dvě proměnit. Gólový účet otevřel Dias a navázal na něj Svoboda.

 

fotbal


Vlašim – Dukla 2:0 (0:0)

Branky: 75. Dias, 83. Svoboda. ŽK: Dias, Bačkovský - Kozel. Rozhodčí: Dorušák – Myška, Lakomý. 


Vlašim: Bačkovský – D. Hašek, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec (79. Sváta) – P. Breda, Blecha, Janda, V. Svoboda – Záviška (67. Fotr), Dias (85. Diamé). 
Dukla: M. Hruška – Chlumecký, Preisler (85. Ullman), Doumbia (74. Fábry), F. Hašek – Ayong (62. Lu. Holík), Daniel Tetour, D. Souček (62. Hadaščok), Fišl – David Kozel (46. Krunert), Dancák.

Hosté vstoupili do utkání podle předpokladů a drželi míč častěji na svých kopačkách. Ovšem byli to domácí, kteří mohli jako první udeřit. Po pěti minutách hry vedl míč do brejku Janda a předložil míč následně Svobodovi, který nedokázal v dobré pozici míč usměrnit do sítě. Pražský celek držel míč ve své moci a jako první se osmělil Filip Hašek, ale proti jeho pokusu z hranice vápna výborně zasáhl Bačkovský. Domácí se spoléhali na rychlé brejky a po jednom z nich poslal míč do vápna Svoboda, ale Blecha ve skluzu míč do prázdné branky nedopravil.

S postupem času dokázal i domácí tým přitlačit na Duklu, ale dusno bylo na druhé straně. Ve 32. minutě ztratili domácí míč ve středu pole a Filip Hašek ukázal své kvality, ale jeho pokusu se do cesty postavilo břevno domácí branky. Vlašim odpověděla vzápětí šancí Jana Závišky, který z úhlu šel sám na branku. Domácí záložník však míč poslal vedle branky. Skóre se tak po prvním poločase neměnilo a přítomní diváci se měli na co těšit.

Zajímavá podívaná pokračovala i po přestávce. Po třech minutách se dostal k hlavičce Filip Blecha a přestřelil. Litovat toho mohli domácí o pár okamžiků později. To si míč k rozehrání přímého kopu postavil Filip Hašek, který svou dělovkou málem rozpůlil břevno vlašimské branky. Svěřenci trenéra Šmejkala se nechtěli nechat zahanbit a po další akci zakončoval tentokrát přízemní střelou Filip Blecha, ale Hruška podržel svůj tým.

Po hodině hry se domácí fanoušci již radovali, ale zbytečně. Diasův oblouček totiž rozvlnil síť ze špatné strany. Dukla se snažila dostat soupeře pod tlak a využít toho, ale obranný val od bájné hory Blaník odolával. Patnáct minut před koncem utkání si dokonce blaničtí rytíři vzali vedení na svou stranu. Rychlý brejk dokázal krásnou střelou zakončit Lucas Dias – 1:0. Hosté se snažili odpovědět, ale střela odchovance Vlašimi hájícího barvy Dukly Štěpána Krunerta se mezi tři tyče nevešla. To ovšem nešlo říct o pokusu Václava Svobody z 83. minuty. Domácí záložník krásnou ranou zpoza vápna rozhodl o výsledku utkání – 2:0. Vlašim tak dokázala porazit Duklu a zajistit si důležité tři body v boji o záchranu.

Za FC SB: Jaroslav Svoboda, sekretář klubu

publikováno 15.6.2020