vlasimsedum

3 m k životu 2019

preparkovat_nestihneteaa

Preventivně bezpečnostní kampaně Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje
„3 metry k životu“ ve Vlašimi.

Již potřetí se město Vlašim zapojilo ve spolupráci s hasiči ze stanice HZS Vlašim do preventivně bezpečnostní kampaně Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje „3 metry k životu“. V pátek dne 13.9.2019 projížděli hasiči s hasičskou technikou ulicemi ve středu města Vlašimi a zjišťovali aktuální průjezdnost ulicemi města. Kampaň je soustředěna na ohleduplnost občanů při parkování. Během akce byly za stěrače aut vkládány cedulky s ohledem na „vhodně“ zvolené místo k parkování. Řidiči, kteří zaparkovali správně, v souladu se všemi předpisy a bylo možné okolo jejich vozidel bezproblémově projet, mohli na předních sklech najít malé poděkování v podobě kartičky s nápisem – Děkujeme Vám, že parkujete ohleduplně. Naopak řidiči, kteří vozidlo zaparkovali tak, že bránilo v průjezdu či nebylo zaparkováno dle předpisů, nedodrželi 3 metry, obdrželi oranžové kartičky s nápisem – Nemáme čas čekat, až přeparkujete. Nejhorší situace byla v panelové zástavbě s přeplněnými, a ne vždy ohleduplně zaparkovanými vozidly. Špatně zaparkovaná auta bránila hasičské technice v průjezdu. Takto odstavená vozidla se často stávají při průjezdu hasičské techniky překážkou ve snaze pomoci snížit škody na zdraví a majetku občanů. Právě v těchto lokalitách by bylo v případě zásahu velice komplikované a možná i nemožné použít zejména výškovou techniku Hasičského záchranného sboru. Zvyk občanů parkovat automobil co možná nejblíže svého bydliště je častým důvodem pozdějšího příjezdu hasičů na místo zásahu. Buďme k sobě ohleduplní a mysleme na to, že pomoc můžeme potřebovat i my nebo naši blízcí. Akce budou i v budoucnu zopakovány. Věříme, že neustálým opakováním, si alespoň část občanů uvědomí důležitost zvoleného místa pro odstavení svého vozidla. Každá vteřina natož minuta prodlení může mít fatální důsledky.

publikováno 7.10.2019

IČ: 00232947, DIČ: CZ00232947