POZOR! Změna linek PID, MHD a změny v Nádražní ulici!

Opravy a změny v Nádražní ulici

Dočasná změna linek PID a MHD ve Vlašimi z důvodu opravy silnice. Budoucí změna přednosti v jízdě a další plánované opravy.

Během letních prázdnin dojde k opravě povrchu v ulici Nádražní, a to včetně úpravy křižovatky s Lidickou ulicí. Během této stavby dojde k dočasnému přemístění autobusových zastávek!

Dočasná změna linek PID ve Vlašimi z důvodu uzavírek v okolí nádraží od 1. 7. 2024

Od pondělí 1. 7. 2024 do odvolání (předpoklad do 31. 8. 2024) bude z důvodu uzavírky ulic Lidická a Nádražní změněna trasa linek 406, 453, 458, 483, 487, 550, 758, 790, 792, 793, 794, 795, 799, 840, 842, 843, 844, 848, 849, 854 a MHD Vlašim. Dochází k následujícím změnám:

VEDENÍ TRASY

pid nadrazi

ZASTÁVKA

Ruší se

• Vlašim,obchodní centrum – obousměrně pro linky 406, 483, 487, 790, 793, 794, 795, 799, 844
  • Vlašim,Budvar – obousměrně pro linku MHD Vlašim

Přemísťuje se:

Vlašim,žel.st. – pro všechny linky do MK Nádražní u garáží, cca 5 m před křižovatkou s MK Dolnokralovická
- všechny stanoviště se přesouvají do jedné náhradní pozice

pid nadrazi otocka

• Časové polohy všech spojů (vyjma linky MHD) se nemění.
  • Jízdní řád se mění pouze u linek 406, 483, 487, 790, 793, 794, 795, 799 a 844 a to z důvodu zrušení zastávky „Vlašim, obchodní centrum“, časové polohy spojů se nemění.
  • Výlukové Jízdní řády budou postupně zveřejněny také na www.pid.cz a v aplikaci PID Lítačka.

Zdroj informace PID IDSK, oddělení plánování dopravy BUS – Vlašimsko, Posázaví

Změny v MHD

Výlukový jízdní řád pro MHD Vlašim při uzavírce ulice Lidická a Nádražní od 1.7.2024.

Autobus MHD bude jezdit z náhradní zastávky na žel stanici k Městskému Úřadu, dále pak ulicí Havlíčkova a k zastávce U Kozla. To samé platí i pro opačný směr.

Nebudou obsluhovány zastávky Budvar a Obchodní centrum.

bus mhd vyluka

Výlukový jízdní řád pro MHD Vlašim v PDF formátu ke stažení na konci stránky.

Opravy a změny v Nádražní ulici

Po dokončení prací dojde na křižovatce ulic Nádražní a Lidické ke změně přednosti v jízdě! Tato změna povede ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy v této oblasti.

nadrazni ul nadrazi situace

Další opravy a úpravy komunikací ve městě a okolí

V následujících týdnech a měsících dojde k několika významným změnám, které v dopravě ovlivní nejen řidiče, ale i chodce.

Oprava Blanické ulice v návaznosti na dokončení silnice na Kondrac

• V návaznosti na dokončení rekonstrukce silnice na Kondrac proběhne oprava Blanické ulice, a to včetně přechodů pro chodce. Tato oprava se týká silnice II/125, v úseku od Hvězdárny Vlašim až ke kolejím - tedy k odbočení do ulice Kollárova. Nově vybudované přechody pro chodce budou splňovat požadavky PČR a BESIP.

Oprava silnice do Hrazené Lhoty

• SÚS plánuje opravu komunikace do Hrazené Lhoty. Tato oprava se týká silnice III/112 11 od křižovatky II/112 Bruk do Hrazené Lhoty. Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Město se bude spolupodílet na této akci opravou komunikací v osadě Hrazená Lhota, které má ve svém vlastnictví.

Oprava komunikace Rataje - Zdislavice a mostu u Oltova mlýna

• Na komunikaci Rataje - Zdislavice (III/125 13, 125 11) proběhne oprava od křižovatky II/126 (Tehov, Rataje, Trhový Štěpánov). Akce je nyní ve fázi výběrového řízení na zhotovitele. O termínech budeme včas informovat na našich sociálních sítích. Dále KSÚS plánuje opravu mostu u Oltova mlýna (II/123). V návaznosti na tuto opravu bude probíhat rekonstrukce silnice z Radošovic do Bílkovic, na kterou také v současné době probíhá výběrové řízení.

Chápeme, že tato omezení mohou být nepříjemná, ale věřte, že jsou nezbytná pro zajištění bezpečnosti, kvality a plynulosti dopravy. Děkuji vám za vaši trpělivost a pochopení během těchto uzavírek a rekonstrukcí.

publikováno 26.6.2024