Přeladění na DVB-T2

mapa_čt

Nový televizní digitální signál DVB-T2 začne v noci z 27. na 28. listopadu.

V noci z 27. na 28. listopadu odstartuje v České republice druhá vlna televizní digitalizace. Přeladění na nový digitální signál DVB-T2 se postupně dotkne všech domácností, které přijímají vysílání pomocí venkovní či klasické antény nebo společné antény pro bytové domy. Dotkne se tedy i velké části obyvatel Vlašimi a přilehlých obcí.

 

Jako první vypnou 27. listopadu své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače Žižkov a Cukrák, jejichž signál přijímá většina domácností v Praze a středních Čechách.

 

Jelikož jde o náročný proces a Česká televize je prvním vysílatelem, jehož programy budou postupně ze starého signálu DVB-T mizet, ČT nabízí svou pomoc.
S jakýmikoliv dotazy ohledně termínů vypínání, způsobu přeladění nebo jiných technických problémů se můžete obrátit na telefonní centrum na čísle
2 6113 6113, případně na e-mail info@ceskatelevize.cz
Podrobnější informace jsou zároveň dostupné na webu www.digict.cz

 

Pro většinu domácností bude důležité mít dostatek času se na přechod na DVB-T připravit. Proto si níže můžete stáhnout ve formátu pdf jednoduchý informační leták.

 

K přechodu na nový standard DVB-T2 dochází na základě rozhodnutí vlády a mezinárodních dohod, které mají v Evropě umožnit další rozvoj vysokorychlostního internetu. V České republice bude tento velmi složitý proces využit k tomu, aby se divákům mohla nabídnout vyšší kvalita obrazu a zvuku a aby se mohlo v blízké budoucnosti rozšířit vysílání z jednotlivých regionů.

publikováno 12.11.2019
Leták_DVB-T2_jpg