Prosíme o nabídky ubytování i další pomoc

Prosíme o nabídky ubytování i další pomoc

Prosíme vás i materiální pomoc ve formě postelí, matrací, ložního prádla, stolů, židlí, žehliček, žehlicích prken, sušáků, nádobí...

 

Vážení spoluobčané,

vzhledem k dalšímu přílivu uprchlíků z napadené Ukrajiny připravujeme další možnosti ubytování pro ukrajinské matky a jejich děti.

Prosíme vás tímto vedle nabídky možnosti jejich ubytování o materiální pomoc ve formě postelí, matrací, ložního prádla, stolů, židlí, žehliček, žehlicích prken, sušáků, nádobí  a dalšího nejnutnějšího vybavení prostor k bydlení.

V této fázi zatím sbíráme informace a vytváříme seznam možného získaného vybavení. V případě potřeby vás oslovíme a nabídnuté vybavení od vás odebereme.


Prosíme, pokud můžete přispět touto formou, informujte nás na telefonu Ing. Miroslava Nováka, tel. 606 593 998, nebo e-mailem na místostarostu Karla Kroupu: mistostarosta@mesto-vlasim.cz.

Tyto kontakty jsou zveřejněny také na Faceboku města.


Děkujeme vám a děkujeme všem, kteří se do pomoci ukrajinským občanům již zapojili.

Vedení města

"Ve Vlašimi a okolí se do současnosti ubytovalo cca 70 lidí z Ukrajiny (o kterých víme). Chybí nám ale  počty lidí, které ubytovali občané našeho města a přilehlých obcí u sebe doma.
Klobouk dolů, před těmi, kteří dali k dispozici místa ve svých domech a bytech a o vše se s nimi dělí.
V současné době upravujeme tři městské byty, které vybavíme nábytkem a dalšími potřebnými věcmi do domácnosti, které nám občané nabízejí. Chybějící vybavení případně dokoupíme.
Další podrobnější informace se pokusím připravit do Zpravodaje města.
Při návštěvě u více než 14 ukrajinských rodin jsem u všech vnímal toto: poslat děti do školy, pracovat a obrovský vděk za to, jak je lidé vnímají a přijímají.
Ještě jednou děkuji za ochotu pomáhat potřebným."

Karel Kroupa, místostarosta měst

publikováno 10.3.2022