Souhrn akcí k 700. výročí města Vlašimi

logo

V roce 2018 slaví Vlašim 700 let a oslavám města bylo připraveno hned několik akcí pro občany

Letošní rok je pro Vlašim a jeho obyvatele výjimečný. Město slaví 700 let od své první písemné zmínky a na tuto počest bylo k významnému jubileu připraveno mnoho akcí pro obyvatele našeho města, ať už pro uurčitou skupinu či širokou veřejnost. Udělalo se toho opravdu hodně od plánování velkých akcí až po jejich realizaci, menší akce, jako například turnaje v různých odvětvích k 700. výročí města, vydání několika knih a památečních předmětů, napsána a zanimována byla nová pohádka o Vlašimi a mnoho dalšího.
My Vám zde přinášíme souhrn těch největších akcí, určených pro širokou veřejnost.

 

logo

1.1.2018 - Novoroční ohňostroj

V roce 2018 slaví město Vlašim výročí 700 let od první písemné zmínky. Na 1. ledna proto pro své občany připravila Vlašim společně se svými sponzory slavnostní novoroční ohňostroj. Na jeho zhlédnutí si našlo čas velké množství jak obyvatel Vlašimi, tak i lidí z okolí a dívali se na něj ze všech možných míst ve městě. Během téměř desetiminutového ohňostroje, bylo vypáleno symbolických 700 ran. Show doprovodil hudební podkres v podobě několika známých skladeb. Věříme, že se tato akce všem líbila a byla důstojným zahájením našeho jubilea!

 

Druhé video z ohňostroje ve Vlašimi. Tentokrát z jiného úhlu, téměř pod odpalištěm. Ale i ten je krásný a určitě si ho užijete.

Fotogalerie z akce:

Ohňostroj - 1.část

Ohňostroj - 2.část

 

1.5.2018 - Májové slavnosti

Nádherné video plné emocí z Májových slavností ve Vlašimi. Prohlédněte si sestřih z každoroční akce ve vlašimském zámeckém parku! Sdílejte a podělte se o něj i s ostatními přáteli.

Fotogalerie z akce:

Vít Švajcr

Fotokoutek u vlašimského zámku

Fotokoutek pod Velkou loukou

Ondřej Mikeš - 1.část

Ondřej Mikeš - 2.část

Evka Neuman

 

15.6. - 19.6.2018 - Vlašim žije spolky

Videosestřih z celé pětidenní červnové akce Vlašim žije spolky, k 700. jubileu města Vlašimi. Akce probíhala od pátku až do úterý a představilo se na ní mnoho známých vystupujících, jako např. Čechomor, Divadlo Járy Cimrmana, Fast Food Orchestra, Václav Noid Bárta, Jazzevec místní soubory a mnoho dalších.

 

Můžete si prohlédnout videosestřih z velkého červnového průvodu spolků, do kterého se zapojila velká část Vás, vlašimských občanů. I díky Vám se Vlašim dostala do české knihy rekordů a kuriozit! Děkujeme Vám! 

 

V červnu letošního roku, během pětidenní akce Vlašim žije spolky, vznikl rozhovor pro Český rozhlas - Radiožurnál se Zdeňkem Svěrákem. Pan Svěrák v něm přeje Vlašimi k 700. výročí.
Rozhovor se nám pro Vás podařilo od ČRo získat, a tak si ho můžete nyní poslechnout i Vy.

Fotogalerie z akce:

Pátek 15.6. - Foto Ondřej Mikeš

Sobota 16.6. - Foto Ondřej Mikeš - 1.část

Sobota 16.6. - Foto Ondřej Mikeš - 2.část

Neděle 17.6. - Foto Ondřej Mikeš

Pondělí 18.6. - Foto Ondřej Mikeš

Úterý 19.6. - Foto Ondřej Mikeš

Fotokoutek I. - 16.6. - Foto: Petr Vich

Fotokoutek II. - 16.6. - Foto: Tomáš Brabenec

Fotokoutek III. (Spolky) - 16.6. - Foto: Tomáš Brabenec

 

18.8.2018 - Vlašim žije sportem

Přinášíme Vám video z dílny Libora Podmola, které jeho tým natočil ve sportovním areálu Na Lukách, při akci Vlašim žije sportem. Libor Podmol FMX rider a mnoho dalších hvězd motosportu předvedli své show a umění na svých strojích.

 

Ještě jedno video ze sportovního areálu Na Lukách ve Vlašimi, kde se v srpnu konala akce Vlašim žije sportem. Zde měl největší zastoupení motosport, ale k vidění bylo i mnoho dalšího.
Nyní se na tuto akci můžete podívat trochu jiným pohledem než bylo natočeno video týmem Libora Podmola.

Fotogalerie z akce:

Vlašim žije sportem - 1.část

Vlašim žije sportem - 2.část

Vlašim žije sportem - 3.část

Vlašim žije sportem - Fotokoutek

 

18.8.2018 - Den otevřených dveří na letiši Vlašim

Fotogalerie z akce:

Den otevřených dveří na letišti

 

8.9.2018 - Vlašim žije v proměnách času

Vlašim v proměnách času, to byla také jedna z výročních akcí. Uskutečnila se 8. září ve vlašimském zámeckém parku. Bylo zde představeno hned několik novinek pro všechny vlašimáky - knihy o Vlašimi a Domašínu, pamětní mince, dětské leporelo a omalovánky, obří střevíc jako symbol ševcovského průmyslu v našem městě, obří vidlička, která byla dle historických zápisů poprvé použita právě ve Vlašimi. A vrcholem bylo představení pohádky o Vlašimi, která je plná vlašimské historie a kterou si hned zamilovali nejen děti, ale i dospělí.

 

Pohádka o našem městě Vlašimi. Nyní je Vám plně k dispozici. Tak se o ní podělte se svými blízkými, kamarády a přáteli. Pusťe ji svým dětem a ony si tak snadno zapamatují něco o vzniku Vlašimi a legendách vztahujících se k městu.

Fotogalerie z akce:

Vlašim žije v proměnách času (8.9.2018) - 1.část

Vlašim žije v proměnách času (8.9.2018) - 2.část

 

10.9.2018 - The Loser(s)

Fotogalerie z akce:

The Loser(s)

 

28.9. - 29.9.2018 - Světla v parku

Podívejte se pohledem kamery na úžasnou a zajímavou akci Světla v parku, kterou jste mohli vidět o státním svátku v pátek 28.9. nebo i druhý den v sobotu v našem parku ve Vlašimi. Netradiční podívaná, kdy se zejména Čínský pavilon několikrát proměnil v úplně něco jiného, než je jeho stavba samotná.
Slavíme 700 let! Užijte si video z jedné z akcí k tomuto výročí!

 

Součástí akce Světla v parku byl také pyromuzikál. Užijte si super video s ohňostrojem ve Vlašimském parku! Bylo to parádní.

Fotogalerie z akce:

Světla v parku - 1.část

Světla v parku - 2.část

 

12.10.2018 - Vlašim žije výročím republiky

100 let republiky oslavíme ve Vlašimi opravdu mimořádně. Do města přijede zážitkový park s podtitulem Zažijte to znovu. Odstartoval v pátek 7. září v Hodoníně, rodném městě T.G. Masaryka a staví se po celé ČR. Návštěvníci zažijí dobovou školu a výuku, kavárnu s pochoutkami prvního prezidenta, spatří i staré veterány nebo bankovky anebo se pomocí virtuální reality přenesou na místa, kde naše republika vznikla. Na podiu budou hrát hity první republiky.

 

Program:

15:00 - 15:10 zahájení akce
15:10 - 15:25 vystoupení ZUŠ Vlašim pod vedením Zdeňka Kopeckého
15:40 - 16:10 vystoupení Kateřiny Ševidové, hudební doprovod Zdeněk Kopecký
16:30 - 17:30 vystoupení skupiny SUIT UP
17:30 - 17:40 kvíz na téma první republika
18:05 - 19:05 vystoupení Ondřeje Rumla a Jazz Quintetu - Jdeme na Ježka
 
- Virtuální prohlídka prostor, kde vznikala republika
- Dobová obecná škola aneb Jak se učilo před 100 lety
- Prvorepubliková kavárna s oblíbenými specialitami T. G. Masaryka
- Ukázka vývoje českých bankovek
- Historický automobil z roku 1918
- A mnohé další

Facebooková událost ZDE

 

100let_republiky

 

A ještě něco navíc!

Sdílej svoje město je video o našem městě, které pro Vás vytvořil Ondřej Horálek ve spolupráci s městem Vlašim. Užijte si ho, lajkujte, komentujte, sdílejte. Zkrátka sdílejte svoje město, ve kterém žijete! Ať i ostatní vidí, jaká je Vlašim.

 

K výročí města Vlašimi bylo také vyrobeno mnoho památečních věcí. Jaké to jsou, se dozvíte ZDE

 

Chcete-li vidět další fotografie z akcí souvisejících s výročím města, ale nejen je, sledujte náši Facebookovou stránku Vlašim. Naleznete zde živá vysílání z akcí, fotografie z dalšího dění ve městě apod.

 

logo

publikováno 5.10.2018