vlasimsedum
Úřední hodiny

BUDOVY MĚSTSKÉHO ÚŘADU VLAŠIM UZAVŘENY DO ODVOLÁNÍ

Otevřena bude od 30.03.2020 pouze podatelna a pokladna v budově Jana Masaryka 302 Vlašim.

PO    8.00 -11.00
ST     8.00 -11.00

Do budovy vcházejte jednotlivě a v rouškách. Vstup do budovy bude organizovat Městská policie Vlašim.

Zaměstnanci města jsou dostupní v pracovních dnech od 8 do 15 hod na uvedených kontaktech…

 

Online Koronavir

Město Vlašim / Online Koronavir

Chcete poslat denní souhrn do Vašeho emailu? Zaregistrujte zde svůj e-mail.

:
: capthca

Vyplněním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

26.3.2020 15:28
Poptávka po použitých duších z horských kol

Poptávám použité duše z horských kol. Využití jako součástka na hlavové štíty pro vlašimáky (lékaři, prodavači ...). Pověsit nám je můžete na plot v Tylově ulici (nízký dlouhý dům nad budovou Gymnázia Vlašim). Děkujeme. Ondřej Pojmon

Sdílet
26.3.2020 15:21
Patchwork a bytový textil, Vlašim

Informujeme švadlenky, které stále potřebují materiál na výrobu roušek, že v obchodě Patchwork a bytový textil na Žižkově náměstí jsme dostaly dlouho očekávanou dodávku tkalounů a bílých a černých nití. Stále nabízíme velký výběr látek ze 100% bavlny vhodných na výrobu roušek. Bohužel kloboukové gumy i prádlové gumy jsou vyprodané nejen u nás, ale i ve skladech dodavatelů. Místo nich můžeme nabídnout šňůry bavlněné i polyesterové.
Dagmar Hulmáková

Sdílet
latky2aa latkyaa
26.3.2020 9:19
Srdce pro IZS
Tento projekt vzešel z vietnamské komunity žijící v ČR. To oni přišli s nápadem pohostit zdarma příslušníky IZS. Projekt si klade za cíl pomoci těm, kteří pomáhají nám. Bez zdravotníků, policistů, hasičů a dalších lidí, kteří jsou nyní v plné pohotovosti bychom si těžko poradili.
Od teď si přes web www.srdceproizs.cz může každý vyžádat bezplatně samolepku na výlohu či výdejní okénko s potravinami, anebo zdravotnickými potřebami. Vyjádří tak svou podporu lidem, kteří nás denně chrání a pečují o nás.
Zapojte se i Vy!
Sdílet
26.3.2020 7:28
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Benešovská nemocnice prosí o pomoc všechny studenty!

V současné době má velký nedostatek pomocnic zajišťujících úklid jednotlivých provozů.

Pokud jim v této nelehké době chcete pomoci, obraťte se na vrchní sestru Janu Českou: tel. 722 780 779.

Budou rádi za jakýkoliv den, který jim věnujete. Informujte i ostatní sdílením!

Vlašimáci a studenti z okolí, pomozte! Pomůžete nám všem, děkujeme!

Sdílet
nem_bnaa
25.3.2020 21:35
Ministerstvo průmyslu a obchodu

Podrobnější rozcestník v kontextu s koronavirem - Na jednom místě přinášíme odkazy na přehled pomoci podnikatelům a živnostníkům, omezení podnikatelských aktivit, usnesení vlády, gestory jednotlivých oblastí, potřebné telefony, kontakty na pojišťovny či odkazy na informační materiály ke stažení. Najdete zde..

Sdílet
25.3.2020 21:32
Ministerstvo práce a sociálních věcí

Senát dnes také vyslovil souhlas se zákonem, který odpustí v období od března do srpna všem OSVČ platby povinného důchodového pojištění. V ročním vyúčtování se jim sníží celkové pojistné o částku odpovídající minimálním zálohám na důchodové pojištění za půl roku. Ke schválení je třeba, aby normu podepsal prezident ČR. Více informací ZDE 

Senát podpořil zákon ministryně Maláčové, který umožní čerpat ošetřovné po celou dobu trvání mimořádných opatření proti koronaviru, a to pečujícím o dítě do 13 let. Už chybí jen podpis prezidenta republiky. Více informací o těchto změnách naleznete na našem webu.

 

Sdílet
25.3.2020 21:23
Ministerstvo zdravotnictví

Za účelem ochrany veřejného zdraví nařídilo Ministerstvo zdravotnictví pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob.

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.

Nadále se omezení pohybu nevztahuje také na cesty v neodkladných úředních záležitostech, pobytu v přírodě nebo účasti na pohřbech. Současně je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

Cílem všech navržených změn v návaznosti na de facto shodná omezení dříve přijatá usnesením vlády je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, s výjimkou nezbytných cest, tak aby se v největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění koronavirem.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví navazuje na usnesení vlády a bylo vydáno na dobu od 24.3.2020 od 6:00 hod. do 1.4.2020 do 6:00 hod.

Celé znění mimořádného opatření naleznete zde

Sdílet
25.3.2020 21:19
Finanční správa - výzva

Finanční správa vyzvala veřejnost, aby využila maximálně elektronickou komunikaci. Dnes se totiž kvůli daňovým přiznáním tvořily před úřady fronty.

Není žádný důvod stát frontu na finanční úřad. Termín pro podání přiznání jsme posunuli do 1.7. Nikdo nepřijde ani o přeplatek. Ten se bude vždy vracet maximálně do 30 dnů od dne podání. Daňové přiznání je možné podávat elektronicky, nebo jej vytisknout, podepsat a poslat poštou. 

Sdílet
25.3.2020 12:43
Zubní ordinace ve Vlašimi a okolí

Aktuální informace o provozu zubních ordinací. Všichni zubní lékaři ve Vlašimi obdrželi respirátory KN95 od České stomatologické komory a Krajského úřadu. Účinnější respirátory FFP3 zatím k dispozici nejsou. Čekárny zůstávají nadále uzavřeny, jako prevence proti šíření nákazy. Ošetření pacientů je možné po telefonické domluvě se svým lékařem.

MUDr. Dušková - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 317 844 677

MUDr. Herwigová - akutní a objednaní pacienti každý den. Tel.: 317 892 894

MUDr. Košťák - pouze akutní případy po, út, st. Tel.: 317 892 874

MUDr. Maceška - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 317 844 678

MUDr. Pěkný Jan - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 317 846 380

MUDr. Pěkný Karel - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 317 844 813

MUDr. Zemanová - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 317 844 673

MUDr. Konečný - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 732 232 258

MUDr. Burešová - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 776 855 145

MUDr. Synáková - pouze akutní případy každý den ráno. Tel.: 317 851 120

Děkujeme za pochopení.

Sdílet
24.3.2020 22:22
Patchwork a bytový textil, Vlašim

Prodejna Patchwork a bytový textil na Žižkově náměstí bude mít v pracovních dnech otevřeno době 9:00 -  12:00 a 13:00 – 17:00 hodin. Nabízíme výběr látek ze 100% bavlny, bílou gumu v šíři 11mm, bílý tkaloun v šíři 30mm. Vyprodané jsou kulaté gumy (kloboukové) a jakékoliv gumy užší než 11 mm a tkalouny užší než 30 mm. Dagmar Hulmáková

Sdílet
24.3.2020 19:04
Chytrá karanténa - registrujte se!

Cílem dnešního jednání Ústředního krizového štábu bylo naplánovat zrušení plošného zákazu volného pohybu osob a zavedení takzvané chytré karantény, se kterou souvisí trasování kontaktů nakažených. 

Chytrá karanténa znamená, že se pomocí údajů z použití platebních karet a mobilních telefonů zaznamenají lidé, kteří mohli přijít do kontaktu s člověkem nakaženým nemocí COVID-19. Tito lidé budou následně vyrozuměni a odesláni na testy na přítomnost nového typu koronaviru.

Na projektu chytré karantény úzce s vládou spolupracují různé subjekty z oblasti IT techologií. Již v současnosti se lidé registrují v systému Mapy.cz a připojují se k uživatelům, kteří povolí sdílení své polohy, aby byli v bezpečí. Za par dní se už zaregistrovalo 430.000 lidí.
Informace o systému najdete zde: https://native.seznamzpravy.cz/zastav-covid/

Elektronické trasování, které umožní hygienikům v rychlejší práci, podpořila vláda již minulý týden. Než se ale vše zkoordinuje a v kombinaci s prováděním relevantně dostatečně vysokého počtu testů efektivně spustí, ještě nějakou dobu potrvá. Podle Prymuly by se celá mašinérie mohla rozjet po Velikonocích.

Sdílet
24.3.2020 19:01
Noste roušky!

Dnes se sešel Ústřední krizový štáb, v jehož čele stojí epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Ten upozornil na to, že je nežádoucí, aby občané na veřejnosti používali respirátory třetí třídy. Jejich nošením se totiž vydechovaný vzduch a tím i případná nákaza koronavirem uvolňuje do ovzduší. Pokud už tyto respirátory lidé nosí, měli by je překrýt ještě šátkem.

Sdílet
24.3.2020 18:35
Varování!

Hasiči varují lidi, aby nesterilizovali textilní roušky v mikrovlnné troubě. 
Hrozí totiž, že bavlněná látka začne v troubě hořet. Vhodné je roušku vyprat na nejvyšší teplotu nebo převařit v hrnci, a následně ještě vlhkou ji vyžehlit.

Sdílet
24.3.2020 15:55
Informace k péči o děti rodičů, kteří spolu nežijí

Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo v těchto dnech informace k péči o děti rodičů, kteří spolu nežijí:

Kontakty dětí s druhým rodičem trvají tak, jak je upraveno dohodami nebo soudním rozhodnutím, s přihlédnutím k zajištění bezpečí dítěte:
 

 • aktuální usnesení vlády omezující pohyb osob upravuje výjimku, pokud jde o cesty za osobami blízkými, převzetí dítěte k pravidelnému styku s rodičem, který nemá dítě v péči, tedy není tímto usnesením dotčeno
   
 • zároveň je i zde třeba apelovat na zdravý rozum a vzájemnou domluvu mezi rodiči, pokud by například měl jeden z rodičů nebo i dítě nařízenou karanténu, nebo by se jednalo o překonání příliš velké vzdálenosti za současného vystavení dítěte veřejným dopravním prostředkům a veřejným prostorům, apod.

 

K tomuto sdělení ministerstva práce a sociálních věcí mi dovolte doplnit, že pokud jsou obě rodiny zdrávy (rodina matky a rodina otce dítěte), nic nebrání vzájemným kontaktům a střídání péče o dítě ze strany obou rodičů, kteří spolu nežijí. Může to mít na dítě dobrý vliv a současně dojde k rozdělení péče mezi oba rodiče, kteří tak najdou i čas na vlastní odpočinek, zaměstnání apod.

Předávání dětí v době karantény není vhodné, kontakt rodiče s dítětem by měl probíhat telefonováním, dále zprávami či videohovory prostřednictvím aplikací Messenger či WhatsApp, Skype, e-mailovou komunikací apod. Oba rodiče by se v takových případech měli v zájmu svých dětí dohodnout na častější komunikaci.

Poradenství vám můžeme poskytnout telefonicky v pracovní dny od 8 do 15 hodin – 313 039 371, 313 039 372, 313 039 374, 313 039 375.

Mgr. Pavla Kovalská, vedoucí odboru sociálního a zdravotního

Sdílet
24.3.2020 14:21
Zámečnictví Zeman, Vlašim - klíče

Máme otevřeno v normálním provozu Po-Pá 8:00-11:30 a 13:30-17:00, So 8:00-11:00. 
Pro nouzové otevírání funguje telefon 602 448 782, pan Zeman.
Marie Weiss

Sdílet
24.3.2020 14:08
Jak hovořit s dětmi o koronaviru?

Návod, jak hovořit s dětmi o současné epidemiologické situaci od renomované psycholožky z organizace NATAMA, která působí v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.
 

Sdílet
24.3.2020 13:42
Zdravotní záchranná služba - informace
 1. Využívejte linku 1212, případně další kontakty (hygiena, místní organizace).
   
 2. Při volání na linku 155 budete tázáni, zda jste v karanténě nebo jste měli pozitivní výsledek na COVID-19.
  Tuto informaci pravdivě sdělte.
  Posádka ZZS k Vám samozřejmě přijede, ale použije adekvátní ochranu.
  Posádky ZZS používají ochranné prostředky ne proto, že by se Vás štítily, ale proto, aby se nemoc nešířila dál a abychom mohli i za týden poskytovat péči ve stejném rozsahu jako dnes.
  Děkujeme za pochopení. 
   
 3. Pacient, ke kterému jedeme, by měl mít na sobě roušku nebo jinak zakrytá ústa a nos.
  Připravte občanský průkaz, kartu pojišťovny, seznam léků a případně lékařskou zprávu, máte-li.
  Mějte připravené základní věci do nemocnice (pantofle, župan, prádlo, kartáček na zuby...).
  Možná budeme postupovat méně kontaktně - např. bude pacient vyzván, aby přišel až do sanitky - ale vždy s ohledem na jeho stav a s minimálním rizikem pro něj. 

Děkujeme za spolupráci. MUDr. Michal Gozon, primář okresního střediska ZZS v Benešově.

Sdílet
24.3.2020 13:23
Městský úřad Vlašim

Prominutí zmeškání lhůt pro účastníky správního řízení a pro další osoby v době trvání nouzového stavu

Může se stát, že v době trvání nouzového stavu účastníci správního řízení a případně další osoby nedodrží lhůtu pro provedení úkonu. Např. nestihnou včas, tj. ve lhůtě stanovené zákonem nebo na základě zákona, podat odvolání, námitky, vyjádření, a podobné úkony. V takových případech zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, umožňuje požádat o prominutí zmeškání úkonu (§ 41 správního řádu).

Upozorňujeme, že po ukončení doby trvání nouzového stavu bude běžet lhůta 15 dnů pro požádání o prominutí zmeškání úkonu. S žádostí o prominutí zmeškání musí být spojen zmeškaný úkon.

Sdílet
23.3.2020 21:44
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Vláda schválila další body programu na okamžitou pomoc firmám a ochranu pracovních míst! Vše si můžete prohlédnout v přiložené grafice. Je tam všechno,aby se firmy rychle postavily na nohy a lidé kvůli epidemii nepřicházeli o práci.
Zdroj grafiky: Jana Maláčová (Twitter)

Sdílet
antivirus_mpsvaa
23.3.2020 21:28
Úřad vlády ČR
 • Vláda schválila kurzarbeit pro firmy, na něž dopadla omezení kvůli koronaviru. Stát jim přispěje na mzdy. Živnostníkům budou odpouštěny minimální zálohy za zdravotní a sociální pojištění. Oznámila to ministryně práce Maláčová.
   
 • Stát letos odpustí každému živnostníkovi na zálohách na sociálním a zdravotním pojištění celkem téměř 30.000 Kč, řekl vicepremiér Havlíček.
   
 • Vláda znovu změnila čas vymezený pro nakupování seniorů. Nově je od 8 do 10 hodin. V menších prodejnách do 500 metrů čtverečních navíc nebude platit žádné omezení. Ve velkých obchodech se čas posunul o hodinu, aby si lidé mohli cestou do práce nakoupit.

 • Veškerá opatření, která vláda schválila, se prodlouží do 1. dubna.
   
 • Pokud chtějí pendleři dál pracovat v zahraničí, mají si tam zajistit ubytování. Vláda to doporučuje na tři týdny. Po návratu budou v karanténě.
Sdílet
23.3.2020 16:20
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Vážení pacienti, Benešáci,
ubezpečuji Vás, že benešovská nemocnice je na případný příjem SARS-CoV-2 pacientů a současně na poskytování běžné péče připravena.

Provoz nemocnice je nastaven nejen podle vládního nařízení ,ale především podle nejlepšího svědomí zdravotníků, navíc za maximálního respektování hygienicko-epidemiologických norem, doporučení a aktuálních zkušeností z míst, kde již epidemie propukla se všemi následky ve zdravotnickém prostředí.
Pracujeme všichni tak, abychom mohli bezpečně ošetřit všechny akutní příchozí, ať SARS-CoV-2 pozitivní, karanténní, či negativní pacienty. Tito pacienti se, pokud je to jen trochu možné, v provozu vždy míjejí.

Zdravotníci jsou připraveni v dostatečném počtu a optimálním rozložení podle očekávaných potřeb jednotlivých odborností poskytovat péči do jejich fyzického vyčerpání či do případného nedostatku potřebného materiálu a ochranných pomůcek. Ochrana zdraví personálu nemocnice musí být a bude vždy na prvním místě.

Respirátory FFP 2 máme, respirátorů FFP 3 máme velmi omezené množství, podobně jako celá Evropa. Zde s napětím očekáváme vývoj situace a doporučení expertů jak postupovat v případě jejich dlouhodobého nedostatku. Tyto respirátory smí nakupovat pouze stát ,který je bude následně přerozdělovat. Snad je jejich v nějaké dodávce na cestě z Holandska do ČR uspokojivé množství.

V režimu krizového řízení Vám nebudu popisovat provozní detaily, které se pružně a z mnoha důvodů mohou měnit i během dne a některé informace nejsou ani veřejné. Části nemocnice se zvýšeným biologickým rizikem jsou značené odpovídající normou.

Ventilovaných lůžek dlouhodobě zvládneme obsloužit v případě dostatku zdravých zdravotníků tolik, kolik budeme mít volných ventilátorů, což je zatím deset. Musíme mít rezervy i pro operační sály a neinfekční část pacientů, kteří by ventilátor také potřebovali.

Čtyřiadvacet lůžek máme vyčleněných pro pacienty s nutnou oxygenoterapií (s možností určitého navýšení počtu podle vývoje situace), dvacet karanténních lůžek již funguje.

Věřím, že když se budeme chovat odpovědně a racionálně jako dosud, situaci zvládneme bez větších komplikací.
Děkujeme Vám za podporu, pochopení, za ušité roušky a zaměstnancům za pracovní nasazení.
Pevné zdraví!

Za tým vedení nemocnice MUDr. Roman Mrva, předseda představenstva

Sdílet
23.3.2020 15:55
Elektomix, Vlašim

Příjem objednávek na zboží na tel.: 739 374 206, nebo email: elektromix@elektromix.cz
Doručení domů 8:00–16:00 hod. (tentýž den), Výdej zboží: 8:00–9:00 hod. a 14:00–15:00 hod. (odběratelé + online shop)

Sdílet
23.3.2020 15:11
Jak mluvit s dětmi o koronaviru?

Nabízíme řešení - Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani dospělí mnohdy nevědí, jak o pandemii mluvit, co si o tom ale mají myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit? Proto naše psychologické pracoviště spolu s dalšími dobrovolníky připravilo v rámci mezinárodní spolupráce českou verzi ilustrované brožurky pro malé i velké „Ahoj, já jsem Korona“. Pokud pomůžeme dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv a smutek, pomůžeme nejen jim, ale i sobě. 

Ke stažení zde..

Jde nám o posílení rodin i komunity. Spolu to zvládneme.
Klára Dlubalová, pověřená řízením odboru tisku a public relations, Ministerstvo vnitra ČR

Sdílet
23.3.2020 14:49
Jak žít s virem covid-19

Informace, kterou sestavil Psychosociální intervenční tým a souhrnně připomíná zásady pro pomoc sobě a druhým
Ke stažení zde..

Sdílet
23.3.2020 14:34
TS Vlašim - svoz použitého textilu

Jelikož není v silách TS Vlašim ani pracovníků města Vlašim zajistit průběžnou kontrolu kontejnerů na vyřazené šatstvo ve městě Vlašim, chceme požádat občany našeho města o pomoc.

V případě, že uvidíte, že je kontejner plný nebo začíná být kolem něj nepořádek, zavolejte na tel. číslo 313 039 351 (Slezák) nebo na tel. číslo 736 671 041 (Buchal), kteří zajistí, aby svozová firma provedla vyprázdnění popř. i úklid stanoviště.

Předem děkujeme.

Sdílet
23.3.2020 11:50
Zápisy do základních škol pro školní rok 2020/2021

Opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Z rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 budou zápisy do 1. ročníků pro školní rok 2020/2021 probíhat v termínech od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020 bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

V ZŠ Sídliště nebo ZŠ Vorlina tedy podáte žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a školy vám vydají rozhodnutí. Podrobnější informace včetně formulářů žádostí najdete na www stránkách škol (www.zssidliste.cz a www.zsvorlina.cz).

Podání žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné doručit žádost následujícími způsoby:

 • do datové schránky školy (každá škola má svou datovou schránku),
 • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!), 
 • poštou,
 • osobním podáním do připravených schránek ve školách.

Součástí žádosti je doložení rodných listů (stačí jejich doložení prostou kopií dálkovým způsobem). Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.

Školská poradenská zařízení by měla zajistit nejnutnější služby v souvislosti s žádostmi o odklad povinné školní docházky.

Mgr. Olga Šťastná a Mgr. Petr Jíša, ředitelé ZŠ Sídliště a ZŠ Vorlina

Sdílet
23.3.2020 11:02
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Vážení pacienti, všechny plánované výkony a operace (ortopedie, chirurgie, ORL, gynekologie …) stejně tak kontroly v ambulancích pro chronické choroby v současné době dle nařízení vlády ČR neprovádíme z důvodu uvolnění kapacity pro péči o pacienty s podezřením na onemocnění SARS – COV – 2, ale i pro bezpečnost Vaší i zdravotníků. Proto přicházejte do nemocnice pouze s neodkladnými a akutními případy (např. úrazy, krvácení, dušnost …).

Nechoďte, prosíme, ani na plánované kontroly do různých ambulancí. Můžete si tam zavolat, personál Vám poradí či přímo pomůže s Vaším dotazem nebo obtíží. Absence léků se nemusíte obávat. E-recept Vám pošle lékař formou SMS, e-mailem nebo v krajním případě poštou. Vše potrvá do té doby, než všichni zvládneme pandemii SARS-CoV-2.

Děkujeme za pochopení. Vaše NRSB

Sledujte aktuality na webu https://www.hospital-bn.cz/…/pozastaveny-jsou-planovane-op…/

Sdílet
23.3.2020 10:50
Česká pošta - informace o omezení nabídky služeb

V důsledku mimořádné situace spojené s šířením viru COVID_19 dochází k omezení nabídky služeb České pošty. Níže naleznete aktuální informace.

V souběhu s mimořádným opatřením MZ ČR Česká pošta, s.p. vyhrazuje čas od začátku otevírací doby poboček do 9:00 hod. k obsluze

- osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu,
- osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu,
- zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu.

Žádáme ostatní klienty, aby tuto výhradu respektovali.

S účinností od 19.3. mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16.00 hod. a s účinností od 21.3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz.

Sdílet
23.3.2020 10:35
Pekárna Turek a spol., Vlašim

Vážení zákazníci, s ohledem na nouzový stav dočasně upravujeme otevírací dobu. Od 23. 3. 2020 bude otevřeno pondělí až pátek od 5:00 do 16:30 a sobota od 6:00 do 11:00. Děkujeme za pochopení.
Vaše Pekárna Turek

Sdílet
23.3.2020 9:09
Nakládání s odpadem v době epidemie:

Pro obce i odpadové firmy je důležité především, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu, případně na místo, které určí obec (TS Vlašim). 

Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční, se nic, ani v třídění odpadů, nemění.

Stanovisko SZÚ: http://www.szu.cz/tema/prevence/stanovisko-narodniho-referencniho-centra-pro-hygienu-pudy-a-1

Doporučení MŽP: https://www.mzp.cz/cz/news_20201903-Doporuceni-pro-nakladani-pouzitymi-osobnimi-ochrannymi-pomuckami

Sdílet
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

 

 

Pro další aktuální informace sledujte ČT24 a ČRo:

Web ČT24

Živé vysílání ČT24

Web ČRo

Živé vysílání ČRo

 


 

Informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení:

V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních, středních i vysokých škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let. www.cssz.cz/documents/20143/157311/Karantena_a_osetrovne.pdf

Ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení (školy) bude rodičům hrazeno pouze od prvního dne uzavření školy, tedy od 11.3.2020 po dobu devíti dnů. (v případě samoživitelky 16 dní). Žádosti budou školy vydávat po celou dobu uzavření. Toto jsou informace ze dne 11.3.2020 od OSSZ Benešov. Situace se stále vyvíjí. Průběžně budeme doplňovat aktuální informace, které ve věci získáme.

 


Soubory ke stažení:

vytvořilo Anawe